Sunday, June 27, 2010

Boyfriend Јeans


Boyfriend jeans се едни од моите најомилени трендови летово. 
Мислам дека машките парчиња облека стојат многу секси на девојка. Особено ако девојката знае да си поигра со нив на најженствен и најсекси можен начин :) 
Кежуал маичка која нема да биде ниту премногу долга, ниту премногу кратка, која ќе биде барем едно бројче поголемо од она кое обично го носите (XS->S, S-M, итн.) и на која ќе има интересен напис или долго ланче. 
Рамни ципелки (како кај Katie Holmes), римјанки (како кај Rachel Bilson), апостолки (како на сликата со Гвинет), интересни италијански The Godfather машки чевли (како на сликата со Whitney Port) или пак сандалки на штикличка би ја заокружиле перфектната летна, наизглед спонтана и многу секси комбинација.
Слични вакви фармерки може да се најдат во Теранова, Котон или Калиопе (но, ако знаете, додајте уште некои местенца каде може да се купат).
2 comments:

  1. I like the outfit of the last one! very nice shoes :)

    ReplyDelete
  2. Thanks Marie! I love the shoes, too. It's funny how women can pull off every piece of clothing or shoes...and with such style! ;)

    ReplyDelete